CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Josef Šimůnek

Na co se můžete těšit?

70

,
Majitel CK Himalaya a horský vůdce UIAGM

Narodil se v Jičíne v Českém ráji. S kamarády z jičínského gymnázima začal lézt v nedalekých Prachovských skalách. Vystudoval Stavební fakultu ČVUT, obor geodézie-kartografie.

V mládí vyzkoušel nejrůznější sporty, včetně bezmotorového létání, juda a jiných, až mu v sedmnácti letech učarovalo lezení, ostatně do Prachovských skal to měl kousek.

Podnikl celkem třináct expedic na osmitisícovky, vždy bez použití kyslíkových přístrojů. Od roku 1995 působí jako šéf expedic. Zúčastnil se expedic na Čo Oju (1993, 2006, 2011) a Dhaulágirí (1994), Šiša Pangmu (1995, 2003, 2007), dále na Manaslu (1996), Makalu (1998), Lhoce (1999), Kančendžengu (2000), K2 (2001) a Mount Everest (2005).

Spolu s Luďkem Ondřejem, Petrem Skřivánkem, Mirkem Novotným a dalšími založil v roce 1992 firmu HIMALAYA 8000, která pořádá himálajské expedice a obchoduje v oblasti outdoorového vybavení.

V roce 1998 s kolegou Víťou Novákem, Dušanem Stuchlíkem a dalšími kamarády spoluzaložil profesionální asociaci horských vůdců ČR (ČAHV). Asociace byla v 2006 přijata do mezinárodní UIAGM.

Svoje klienty vedl na všech kontinentech světa.

Pro střední Evropu zastupuje značky SKI TRAB, ABS Airbag.

Spolupořádá festival horských filmů Banff World Tour Česká republika a Slovensko.

Největší radost v životě mu dělají jeho děti Gábina, Sára a Péťa.

Co potřebuji vědět?
Mám zájem o akci: Josef Šimůnek    Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

    přijmout všenastavitodmítnout

    SPOLUPRACUJEME

    festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

    © archa