O nás

V cestovní kanceláři Himalaya se zaměřujeme na komplexní služby v oblasti horolezectví a horských expedic. Naše působení zahrnuje jak český, tak i mezinárodní trh. S pečlivostí a odborností dokážeme zajišťovat expediční a horskou logistiku po celém světě. Naši klienti mohou očekávat služby vysoce kvalitní, podložené dlouholetými zkušenostmi a neustálým vzděláváním našich horských průvodců s licencí IFMGA (UIAGM).

Od začátku našeho působení jsme zrealizovali přes 14 himalájských 8000 expedic, 52 horských výstupů v Alpách, Jižní a Severní Americe, Africe, přes 12 heliski sezón, pomohli přes 1000 klientům připravit se na pohyb na skalách, sněhu a ledu. V současné době s klientem dokončujeme Seven Summits a připravujeme pro vás řadu nových horských akcí.

Himalájských expedic
0
horských výstupů
0
heliski sezon
0 +
spokojených klientů
0 +

První expedice na osmitisícovku s týmem Himalaya 8000 se podařila uskutečnit již v roce 1993 a následovaly další. Po řadě výstupů v Himalájích a Karakorumu jsme připravili méně náročnější a dostupnější akce pro širší partu kamarádů. Zájem se rychle rozrůstal. Od roku 2002 pořádáme komerční akce v horách celého světa.

Josef Šimůnek

Narodil se v Jičíne v Českém ráji. S kamarády z jičínského gymnázima začal lézt v nedalekých Prachovských skalách. Vystudoval Stavební fakultu ČVUT, obor geodézie-kartografie. V mládí vyzkoušel nejrůznější sporty, včetně bezmotorového létání, juda a jiných, až mu v sedmnácti letech učarovalo lezení, ostatně do Prachovských skal to měl kousek.

Podnikl celkem třináct expedic na osmitisícovky, vždy bez použití kyslíkových přístrojů. Od roku 1995 působí jako šéf expedic. Zúčastnil se expedic na Čo Oju (1993, 2006, 2011) a Dhaulágirí (1994), Šiša Pangmu (1995, 2003, 2007), dále na Manaslu (1996), Makalu (1998), Lhoce (1999), Kančendžengu (2000), K2 (2001) a Mount Everest (2005).

Spolu s Luďkem Ondřejem, Petrem Skřivánkem, Mirkem Novotným a dalšími založil v roce 1992 firmu HIMALAYA 8000, která pořádá himálajské expedice a obchoduje v oblasti outdoorového vybavení.
V roce 1998 s kolegou Víťou Novákem, Dušanem Stuchlíkem a dalšími kamarády spoluzaložil profesionální asociaci horských vůdců ČR (ČAHV). Asociace byla v 2006 přijata do mezinárodní UIAGM. Svoje klienty vedl na všech kontinentech světa.

Pro střední Evropu zastupuje značky SKI TRAB, ABS Airbag.
Spolupořádá festival horských filmů Banff World Tour Česká republika a Slovensko.

Největší radost v životě mu dělají jeho děti Gábina, Sára a Péťa.

Pavlína Housová

Pavlína koordinuje naše aktivity cestovní kanceláře a pečuje o to, aby vše proběhlo správně a k vaší spokojenosti. Pro CK pracuje také jako skalní instruktor a horský průvodce UIMLA.

Pavlína dlouhá léta pracovala v nadnárodních korporátních společnostech v oblasti Komunikace, Change management a HR. Nyní se rozhodla věnovat profesně aktivitám, které naplňovaly její volný čas, a to horám.

V horách se pohybuje dlouhá léta. V Himalájích se podívala na Mera Peak (6444m), Lobuche East (6,119 m), Island Peak (6,165 m). Pravidelně jezdí na Kilimanjaro (5,895 m), Ararat (5,137 m) a další kopce. V roce 2011 se zúčastnila expedice na Čo Oju (8201m). Společně s manželem vylezli polským traverzem na Aconcaguu (6962m) a řadu alpských čtyřtisícovek. V současné době se věnuje s rodinou skalnímu lezení, běhu na lyžích a jiným sportům. Ve volném čase ráda navrhuje interiéry svým přátelům.

Pavlína má mezinárodní certifikaci horského průvodce UIMLA a je absolventkou vzdělání „Mezinárodní horský průvodce UIMLA“. Je absolventkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně oboru Průmyslové inženýrství.

Žije s rodinou na severu Čech v Liberci.

Markéta Ciklová

Markéta se k nám do týmu přidala v roce 2022 a zajišťuje komunikaci s klienty, guidy a veškerý backoffice pro CK Himalaya. Vystudovala
podnikovou ekonomiku na Technické univerzitě v Liberci, kde po studiu zůstala a dnes zde žije spolu se svými dvěma dětmi.

Pochází z Podkrkonoší. Od svých šesti let závodila na běžkách, jezdila na sjezdovkách a dělala atletiku. Láska k horám a k zimním sportům jí vydržela až dodnes. Markétu můžete totiž v jejím volném čase potkat s krosnou na zádech kdekoliv v horách, nebo jí uvidíte, jak leze ferraty a objevuje tak další možnosti zdolávání horských vrcholů. Její oblíbenou destinací je Rakousko, které navštěvuje každý rok. Nedávno podnikla přechod Mallorcy. Cesty podniká i se svými dětmi, kterým se snaží předat lásku ke sportu a k aktivnímu životu.

Gabriel Mazur

Vyrůstal jsem na severu Slovenska. Vedle své vášně k horám se zajímám o Tibetské buddhistické učení.

Devítileté studium v tibetském klášteře ve střední Francii a uplatňování získaných poznatků v životě, osobním rozvoji, partnerství, v tréninku a během své práce horského vůdce, mi ukazují cestu, jak pracovat se svými klienty.

Horolezectví dlouhodobě přináší chvíle stresu, strachu a objektivního nebezpečí. To se společně mísí s nudou a krátkými okamžiky intenzivního uspokojení, pocity štěstí a úspěchu a související další nespokojeností. Je to jako v dlouhodobém vztahu. Procházíme různými emocemi, od přitažlivosti, averze, lhostejnosti po strach ze ztráty. To vše je ideální příležitost, jak sám se sebou pracovat a jak trénovat svou mysl.

Tato kombinace zkušeností z hor a buddhistické filozofie mne učí, jak žít ve strachu, a přesto jej paralyzovat. Jak cítit zoufalství a dokázat se od něj oddělit a umět se rozhodnout. Jak být pod tlakem, umět se koncentrovat a udělat JUST ONE STEP.
Horolezectví, ať už to venku nebo uvnitř sebe sama, je můj svět, kde se rád pohybuji.

RAMIRO GARRIDO

Ramiro Garrido je uznávaný horský vůdce s certifikací IFMGA/UIAGM z Ekvádoru. Se svou rodinou žije v hlavním městě Quito. Ramiro se specializuje na vedení výprav na některé z nejvýznamnějších vrcholů Ekvádoru, včetně Chimborazo a Cotopaxi.

Díky jeho odborným znalostem a zkušenostem poskytujeme našim klientům nezapomenutelné a bezpečné zážitky při zdolávání těchto impozantních hor.

Individuální přístup

Zajistíme pro vás kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě, čímž se řadíme mezi unikátní cestovní kancelář. Nabízíme individuální přístup ke každému klientovi a společně s vámi vypracujeme ideální plán vaší cesty. Zakládáme si na kvalitě našich služeb a děláme maximum pro to, abyste si odnesli nezapomenutelné zážitky.

Co potřebuji před odjezdem?

Vaše bezpečnost při pohybu na horách je pro nás na prvním místě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály

Ledy

SPECIALITY

Nejoblíbenější destinace