CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Výstup na významné vrcholy Východních Alp

Na co se můžete těšit?

Gross Venediger, Gross Glockner, Johanisberg, Hohe Rifle a další vrcholy

Výstupy vedené v ledovcových a skalních terénech Alp.

Výjimečný individuální zážitek v horách.

Rakousko

Východní Alpy

47.1092533, 12.3457361


léto 2024 na objednávku


Josef Šimůnek, Vít Novák a další


od 12 000,-

Nádherných výstupů na vrcholy Východních Alp je nespočet. Společně se můžeme na vrchol podívat jednoduššími, ale také technicky náročnými variantami.

Dle vašich zkušeností se domluvíme na vaše vlastní dobrodružství!

U náročnějších akcí je potřeba základní znalost pohybu na ledovci, základní znalost práce s lanem a také způsobilost k pohybu ve skalním terénu. Pokud tyto dovednosti nemáte, můžeme vám pomoct se na alpský vrchol společně připravit.

Kam tedy pojedeme?

 • Grossvenediger – se svými 3666 m je čtvrtou nejvyšší horou Rakouska. Ledovcem pokrytý vrchol patří k nejzajímavějším vysokohorským cílům rakouských Alp a při výstupu se vám nabídne úchvatný výhled na celou skupinu Vysokých Taur včetně nejvyšší hory Rakouska Grossglockner (3798 m), která se nachází v těsné blízkosti.
 • Grossglockner -chci zjistit více
 • Johanisberg – sněhovou pokrývkou zářící hora se impozantně tyčí nad horní částí ledovce Oberster Pasterzenboden a ohraničuje tak ze severozápadu okraj celého mohutného ledovce Pasterze. Tuto horu nelze rozhodně přehlédnout.
 • Hohe Rifle – je hora ležící v Rakousku v severní části pohoří Zillertalské Alpy. Nachází se ve střední části Tuxského hřebene
 • a další vrcholy na vaše přání.

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Co potřebuji vědět?

Pro koho je akce určena?

Pro každý výstup  je nezbytná odpovídající fyzická kondice. Dle náročnosti vybraného vrcholu s horským vůdcem prodiskutujete potřebnost lezeckých zkušeností. Pokud váš vysněný horský vrchol vyžaduje delší a náročnější přípravu nebo potřebujete zdokonalit vaše dovednosti, horský vůdce vám může pomoci s vaší přípravou

Jaký je program?

Horský vůdce s vámi prodiskutuje vaše plány a domluvíte se společně na vhodném programu.

Jak velká je skupina?

Při výuce se intenzivně zaměříme na nácvik v praxi a individuálními přístupu. Každý horský vůdce UIAGM respektuje při své práci obvyklé počty hostů na laně vzhledem k místní lokalitě, túře a typu pořádané akce. Dále vzhledem k celkové garanci bezpečnosti, náročnosti terénu, dále k fyzickým a mentálním schopnostem hostů. Aktivní horský vůdce se prokazuje platnou mezinárodní licencí UIAGM se zaplaceným ročním poplatkem. Pokud se účastníte jakékoliv akce, kde je k postupu nutné lano a pohybujete se v horolezeckém terénu, vyžadujte jako zákazníci, a to i u cestovní kanceláře, osobu způsobilou, horského vůdce UIAGM, který zvolí adekvátní počet osob vzhledem k cílům akce. Dle evropských zákonů je HORSKÝ vůdce s platnou licencí UIAGM jedinou osobou, která smí vodit své hosty po ledovcích.

Kde se spí?

Spí se na horských chatách ve společných noclehárnách. Postele mají "larisa"deku a polštář - vezměte si vlastní  vložku do spacáku. Sociální zařízení je společné. Ubytování s polopenzí stojí od 50  €/osoba/ noc
(s Alpenvereinem). Platí se na místě chataři.

Co s sebou?

Vybavení na ledovec:
 • mačky, cepín, sedák, helmu, sešitou smyčku, 2x HMS karabinu. V případě, že vám některé z popsaného vybavení chybí, kontaktujte nás, domluvíme další postup.
Vhodné oblečení, obuv a doplňky:
 • Počasí na ledovci může být proměnlivé a chladné. Ideální je vrstvit oblečení.
 • spodní izolace (spodní prádlo) softshel kalhoty, nepromokavá bunda (goretex) lehká péřovka (hlavně holky) vesta dvoje rukavice (lehké+teplejší) dvoje ponožky šátek, čepice ledovcové brýle horolezcká obuv "kategorie D " s možností upnutí maček !! batoh cca 30l, čelovka, základní lékarnička, termoska pojištění Alpenverain - lze sjednat v naší CK vložka do spacáku osobní doklady, mobil, nabíječka

Co zahrnuje cena za akci?

Cena se stanovuje individuálně v závislosti na vašem vybraném vrcholu, technice výstupu apod. U vrcholů Východních Alp se pohybuje od 8900,- za 1,5denní výstup.

Cena zahrnuje:

 • vedení horského vůdce UIAGM
 • organizační zajištění akce na místě
 • pojištění storna.

Cena nezahrnuje:

 • ubytování na horských chatách, strava
 • vlastní doprava, je potřebné vzít guida sebou. Případně se domluvíme na zařízení dopravy
 • cestovní pojištění.

Co mám udělat, abych se mohl zúčastnit akce?

Pošlete přihlášku formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cenovou nabídku a cestovní smlouvu a další potřebné informace.
Mám zájem o akci: Výstup na významné vrcholy Východních Alp  Alpy » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa