CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Výstup na horskou korunu Aragac 4095m: Arménie

Na co se můžete těšit?

Výstup na bájnou horu Aragac 4095m a Azhdahak 3597 m.

Krásný pohled na jezero v kráteru a okolní horské masivy.

Místní pohostinná a přívětivá arménská kultura.

Kulturní památky s bohatou arménskou historií.

Návštěva továrny a ochutnávka koňaku Ararat.

Arménie

40.52326, 44.19342


červen - září 2024


průvodce Pavlína Housová


47 900,- Kč /os. (6 a více účastníků) vč. stravy a nosičů!

Pojeďte s námi objevovat Arménii. Malý hornatý stát s nádhernými horskými vrcholy, rozkvetlými loukami, divokými horskými toky v hluboce zaříznutých údolích, modravými jezery a pravoslavnými kláštery. Arménie je stát s pohnutou a velmi zajímavou historií. Překvapí vás liduprázdné hory, klid, pohostinnost a všudypřítomná lidskost a úsměvy.

Naším cílem je výstup na horskou korunu Aragats s nejvyšším vrcholem Aragac 4095m a výstup na Azhdahak 3597 m, kde se nachází jezero, které vzniklo v kráteru z tajícího sněhu. A poznávání místní bohaté kultury Arménie, turisty nedávno objevené země.  Budeme také stát ve stínu Araratu. Tu Arméni považují za biblickou horu. Ararat 5134 m n. m. mají také mimo jiné ve státním symbolu. Leží pouze kilometr od hranic v Turecku. Považují ji však za svoji vlastní, protože ji po tisíce let obývali právě oni.

Program:

Den 1

V ranních hodinách příjezd do Jerevanu. Vyzvedneme vás z letiště a ubytujeme vás v hotelu. Poté se vydáme na prohlídku města. Prohlédneme si barevné náměstí Republiky, navštívíme muzeum historie Arménie, projdeme Náměstím svobody, kde se nachází budova Opery, a dále Kaskádami, odkud budeme moci vidět Ararat. Nakonec navštívíme muzeum rukopisů Matenadaran.

Den 2

Ráno odjíždíme autem směrem k jezeru Sevan, abychom zahájili trek přes vesnici Tsaghkashen (název vesnice znamená „z květin“). Projdeme se po rozkvetlých loukách, kolem kostelů a stanů místních lidí. Trasa je dlouhá 7 km. Noc strávíme u jezera Aknalich ve stanech ve výšce 2800 mnm.

Den 3

Expedice na Azhdahak (3597 metrů nad mořem). Autem dojedeme do srdce Gegham’s Mountains, kde začneme trekking, trvající asi 5 hodin. V tento den ujdeme 18 km. Na vrcholu Azhdahaku se nachází jezero, které vzniklo v kráteru z tajícího sněhu. Budeme moci obdivovat nádherné panorama Araratu, Aragats a jezera Sevan v pozadí. Noc strávíme ve stanech.

Den 4

Den pro relaxaci. Sejdeme dolů do vesnice, kde si užijeme barbecue a odpočinku u bazénu.

Den 5

Vyrážíme autem do základního tábora pod horu Aragats ve výšce 2900 metrů nad mořem. Samotný přesun nám zabere 3 hodiny. Cestou se zastavíme a můžeme obdivovat krásná panoramata a navštívíme místní kláštery.

 Den 6

Probuzení kolem půlnoci. Po snídani odcházíme. Cílem jsou dva vrcholy v masivu Aragats – nejvyšší, západní 4095 m n. m., a jižní 3879 m n. m.  Cesta na vrchol trvá 5 až 7 hodin. Po dosažení vrcholů se vracíme do kempu na odpočinek, jídlo a nocleh.

 Den 7

Návrat do Jerevanu na další prohlídku. Přejezd na kopec Tsitsernakaberd („Vlaštovčí kopec“), místo připomínající arménskou genocidu Turky v roce 1915. Navštívíme památník věnovaný těmto událostem a muzeum. Poté se vrátíme do města navštívit místní bazary. Budeme ochutnávat, jíst a nakupovat místní řemeslné výrobky a pochoutky.

Den 8

Po snídani pojedeme na jih Arménie, abychom navštívili klášter Khor Virap, jednu z největších turistických atrakcí v Arménii. Klášter nabízí nezapomenutelný pohled na zasněžené svahy biblické hory Ararat. Dále je v plánu návštěva továrny a muzea na koňak Ararat s ochutnávkou (za příplatek cca 15 EUR).

Den 9

Transfer na letiště a odlet domů.

 

Místní kultura vás překvapí svou pohostinností a přátelskostí. Jezdíme v malých skupinkách s českým a místním průvodcem, nejčastěji do 8 lidí (max 14). Zajišťujeme špičkový servis.

Co potřebuji vědět?

Co je zahrnuto v ceně?

Cena zahrnuje:

 • Vedení českým certifikovaným horským průvodcem, místní průvodce
 • Organizace na místě
 • Ubytování: dle itineráře
 • Stravování plná penze a ubytování v kempu a logistika po dobu treku
 • Zapůjčení stanů (po 2 osobách) a karimatek
 • Prohlídka měst
 • Storno pojištění

Cena nezahrnuje:

 • Letenka cca 9 000,- Kč
 • Ostatní stravování ve městech
 • Ostatní doprava
 • Spropitné pro místní tým
 • Vybavení: trekové hůlky, spací pytel
 • Ostatní vstupy
 • Cestovní pojištění
 

Jak se můžu objednat? V jakém termínu?

V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme společně detaily.

Mohu si objednat jiný termín?

Ano, můžete. Ozvěte se nám a domluvíme se společně na detailech.
Mám zájem o akci: Výstup na horskou korunu Aragac 4095m: Arménie  Expedice a treky » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa