CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ
Skialp kurz, přechody 4000 Alp a lavinová problematika v 4000 Alpách s ČHS a s horským vůdcem UIAGM Josefem Šimůnkem, Zdeněk Hák Háčkem, Víťou Novákem. Outdoor vybavení od Pieps, ABS, Skitrab, Edelrid.

Legendární skialpový přechod Haute Route

Na co se můžete těšit?

Legendární zimní přechod francouzských a švýcarských Alp.

Skialpinistická „maturita“ z Chamonix do Zermattu.

Divoký ledovcový svět a dlouhé freeride sjezdy.

Atmosféra horských chat a kláštera Hospic du Grand St Bernard.

Francie

Chamonix-Zermatt

45.9246706, 6.8727506


22. 4. -30. 4. 2024 obsazeno


Josef Šimůnek, Jan Hais, Ladislav Petráš, Víťa Novák


35 000 Kč (min 4-5 účastníci)
32 000 Kč (6 účastníků)

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Zimní přechod francouzských a švýcarských Alp z Chamonix do Zermattu je opředen legendárními příběhy a řadí se mezi nejkrásnější alpské trasy.

Naše akce začíná pod nejvyšší horou Alp – Mont Blancem, abychom za necelý týden dojeli pod další horskou ikonu Matterhorn. Trasa Haute Route je nejznámější lyžařská túra v Alpách s náročným a divokým ledovcovým světem, dlouhými freeridovými sjezdy. Nádherné výhledy a vysokohorské prostředí poskytuje skutečný pocit divočiny. Zkrátka nezapomenutelný životní zážitek.

Program

0.den: přes den se jede z Prahy do Chamonix.

1.den: lanovkou na Argentiere (1.214 m) – Lognan (1.974 m) – Grands Montets (3275m) sjezd na ledovec Argentiere – výstup na chatu Ref. d’Argentiere (2.771 m)

2.den: Ref. d’Argentiere (2.771 m n.m.) – Col de Chardonnet (3.223m) – sjezd na ledovec Saleina – Col de Saleina (3.419m) – přes col du Grand Lui  sjezd do La Fouly(1.593m)

3.den: La Fouly (1.593m) – údolím Val Ferret – sedlo Col de Fenétre de Ferret (2.698m) sjezd na italskou stranu a odtud – Hospice St.Bernard (2.469m)

4.den: Grand St.Bernard (2.469m) – Bourg St.Bernard (1.632m) – Col de Prox (2.779m) – traverz úbočím Mt.Velán, a sjezd pod chatu Velán (2.500m) – odtud pak výstup na Ref.Valsorey (3030m)

5.den: Refuge Valsoreyt (3030m) – výstup na Col du culoir a Plateau du Couloir (3660m) –Sonadon Glacier – Col du Sonadon (3504m) – sjezd ledovcem  Durand Glacier – krátký výstup na Refuge Chanrion (2462m)

6.den: Refuge Chanrion (2462m) – Refuge des Vignettes (3160m)

7.den: Refuge des Vignettes (3160m) – sjezd na široké ledovcové plato Col de Charmotane 3053m – výstup na sedlo Col de l’Eveque (3392) – sjezd  pod  a výstup na sedlo Col Brulé (3213m) – krátký sjezd a výstup na poslední sedlo této Haute route z italské strany které se jmeuje Col de Valpelline (3568m) – odtud sjezd přes Stockji glacier a Zermatt glacier (2200m) – Zermatt (1600m)

8.den: cesta domů, do ČR

Co potřebuji vědět?

Pro koho je akce určena?

Akce je určená pro zkušené skialpinisty. Účastníci by měli umět dobře lyžovat, zvládat jízdu v neupraveném terénu, i prudší svahy, mít skvělou fyzičku a vydržet minimálně 5-6 hodin pohybu na lyžích denně. Dále se předpokládá zkušenost práce se skialpinistickým materiálem, tedy natáhnout nebo sundat pásy a dobře je sbalit, dále používání stoupacích hřebenů pro výstup, znalost práce s cepínem a mačkami.

Jak velká je skupina?

Skupinka má maximálně 6 účastníků na jednoho horského vůdce UIAGM. Pro uskutečnění zájezdu jsou potřeba minimálně 4 účastníci. Pokud se přihlásí více účastníků, věnuje se jim další horský vůdce. Maximálně 2 skupiny na jeden termín.

Co zahrnuje cena za akci?

Cena zahrnuje:

 • Vedení akce horským vůdcem UIAGM pro skupinu 5-6 lidí. Cena skupiny 4 lidí se řeší individuálně
 • Organizace akce
 • storno pojištění.

Cena nezahrnuje:

 • AV ubytování a polopenze na chatách během pochodu 6 nocí (podle varianty; cca 60 € za noc s polopenzí), strava
 • 2 noci v Chamonix
 • doprava z ČR do Chamonix a zpět
 • Zapůjčení skialpového či lavinového vybavení
 • Lanovka na Mt.Lognan
 • Přeprava z Zermattu zpět do Chamonix, cca 80 € na osobu (taxi nebo vlak).
 • Cestovní pojištění.

Jaké pojištění doporučujete?

Nejvhodnější je pojištění/členství Alpenverein. Pokud jej nemáte, můžete zařídit u nás a využijete jej tak po celý rok.

Jaký typ ubytování a stravování mne čeká?

Ubytování alpského typu. Dostaneme přidělenou postel a poličku na věci. Postel je povlečená, jsou tam i peřiny nebo deky, docela teplé. Na chatách je vyžadována vložka do spacáku. Stravování formou polopenze je v ceně. Oběd výběrem z menu dle lokace, ve které se aktuálně budeme nacházet. Kromě polopenze je možné dokoupit vodu, čaj, pivo, víno, polévky, rychlá i vydatná jídla. Někde je tekoucí voda, někde ne, záleží na umístění chalupy. Na některých chatách jsou sprchy, ale spíš počítejte se základní hygienou.  Na chatách se většinou dá platit platební kartou, ale nejlepší je hotovost.

Co mám udělat, abych se mohl zúčastnit akce?

Pošlete přihlášku formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cestovní smlouvu a další potřebné informace. Zálohu je potřeba zaplatit do 10 dnů od uzavření smlouvy převodem na účet. Doplatek za akci dle instrukcí v cestovní smlouvě.
Mám zájem o akci: Legendární skialpový přechod Haute Route  Alpy » další akceSníh » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa