CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Rakousko Alpy – vícedenní přechod Schladminskými Taurami

Na co se můžete těšit?

Krásný a náročný přechod Nízkých Taur

Ráj horských jezer a vodopádů

Pestrá alpská květena

Pohostinnost místních alpských chat

Rakousko

Nízké Taury

47.3391381, 13.7080369


2024 na objednávku


průvodce Pavlína Housová


7800,-/os.(min. 5 účastníků)

Vydejte se s námi na pětidenní trek Nízkými Taurami v Rakousku. Čeká nás ráj horských jezer. Součástí našeho alpského přechodu rakouských Alp bude výstup na 2862 m vysoký vrchol Hochgolling, který je jednou z nádherných dominant této části pohoří.

Pro Nízké Taury jsou charakteristická četná horská jezera, pozůstatky již neexistujících ledovců. V tichých karech a mírných muldách se třpytí a leskne více než třicítka jezírek, jedno malebnější než druhé.  Po výstupu na Greifenberg budeme mít výhled na celý kotel a kulisu Dachsteinu  Vysokých Taur v pozadí. Bezpochyby nejvyšším místem Nízkých Taur je mohutný skalní masiv Hochgolling. Na úpatí jeho severní stěny s výškou více než 1000 metrů se nachází Gollingwinkel, údajně „nejvyšší amfiteátr na světě“.

Celá tato pětidenní túra patří mezi náročnější treky, které vyžadují jistotu při chůzi částečně po úzkých a exponovaných stezkách. Několik málo míst je zajištěných ocelovými lany. První a poslední etapa vyžadují dobrou kondici. Na programu jsou túry trvající převážně 7 hodin s převýšením do 2000 m. Spí se na alpských chatách. Treky průvodcujeme v malých skupinkách do 6 osob.

Tento přechod rakouských Alp je ideální pro ty, kteří hledají zajímavou vícedenní alpskou hřebenovku s možností zajímavých výstupů. 

 

 

Co potřebuji vědět?

Jaký je program?

1.den: ráno odjezd z Čech, příjezd do Rakouska, ubytování v kempu blízko Schladmingu – zahájení, úvodní informace k túře • 2.den: výjezd autem na Hochwurzen a přejezd wanderbusem do Schladmingu, následně výjezd lanovkou na Planai. Po skalnatém hřebeni a exponovaných stezkách celodenní túra na Praintertalerhuette3.den: Asi nejkrásnější část túry po horských jezerech s výstupem na Greifenberg 2618m a sestup na Gollinghuette. • 4.den: Prudký výstup a sestup po sněžných polích s možným výstupem na Hochgolling a sestup k chatě Landawirseehuette5.den: celodenní túra k Ignaz-Mattis-Huette 6.den: Poslední den túry s mírným výstupem a následným sestup na Hochwurzen, sjezd lanovkou. Odjezd.

Pro koho je túra určená a jak je náročná?

Túra je vhodná pro pokročilejší turisty, kteří mají chuť vydat se na vícedenní horský přechod a jsou příznivci vysokohorské turistiky. Túra je středně náročná s exponovanými úseky a zajištěnými míst ocelovými lany.

Co cena zahrnuje?

Cena zahrnuje: • vedení průvodcem • organizace akce na místě. Cena nezahrnuje: • dopravu na místo akce • ubytování a strava • lanovka • cestovní pojištění.

Kde budeme ubytovaní?

První noc doporučujeme v okolí Schladming - Hochwurzen v apartmánech nebo v kempu. Další noci ubytování a strava na alpských chatách (ubytování cca 13 EUR člen AV). Je nutné mít vlastní spacák.

Jak se dopravím na akci?

Autem průvodce - např. sraz v Liberci nebo dle domluvy a odjezd společně jedním autem na místo výcviku, odjezd ráno. Náklady na cestu podle skutečného stavu hradí účastníci. Autem hosta - je potřeba dle místa domluvy nabrat průvodce. Náklady hradí účastníci.
Mám zájem o akci: Rakousko Alpy – vícedenní přechod Schladminskými Taurami  Alpy » další akceExpedice a treky » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa