CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Lezení v Maroku

Na co se můžete těšit?

Jednodélkové i vícedélkové lezení.

Tvrdý limestone prvotřídní kvality.

Exotická a divoká část pohoří Velkého Atlasu.

Milá a pohostinná kultura kořením provoněného Maroka.

Maroko

Atlas

30.2191575, 7.8513883


listopad


Víťa Novák


na vyžádání

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

MAROKO – podzimní skalkařova pochoutka před zámrzem!

Náš letošní lezecký trip nás zavede do exotické a divoké části pohoří Velkého Atlasu. Ten se rozkládá na velké ploše afrického kontinentu na území krásné země-Maroka. Díky poloze v blízkosti obratníku Raka převládá i v pozdějších měsících teplé a slunné počasí přes den. Tím se tato destinace na lezení nabízí jako slušná alternativa k listopadovému počasí v našich šířkách.

Cesta přes Marakéš do oázy Tinghrir a dále do soutěsky Todra bude prvním kontaktem s africkým kontinentem. A až tam doletíme a dojedeme, tak bude křest druhý, lezecký.

300m stěny……tvrdý limestone prvotřídní kvality čeká!

 

Co potřebuji vědět?

Pro koho je akce určena?

Pro začínající a mírně pokročilé lezce, kteří mají chuť vyrazit za exotikou. Charakter lezení je určen pro začátečníky a mírně pokročilé, charakterem lezecké expedice sportovního i tradičního lezení ve vápencové oblasti. Čeká vás jednodélkové i vícedélkové lezení 6-8 hodin denně.  Lezení je nejvíc v obtížnosti 4-6 st. UIAA.

Jak velká je skupina?

Při výuce se velmi zaměřujeme na nácvik v praxi a individuálními přístupu, proto skupinka má maximálně 4 účastníky na jednoho horského vůdce UIAGM. Každý horský vůdce UIAGM respektuje při své práci obvyklé počty hostů na laně vzhledem k místní lokalitě, tůře a typu pořádané akce. Dále vzhledem k celkové garanci bezpečnosti, náročnosti terénu a fyzickým a mentálním schopnostem hostů. Aktivní horský vůdce se prokazuje platnou mezinárodní licencí UIAGM se zaplaceným ročním poplatkem. Pokud se účastníte jakékoliv akce, kde je k postupu nutné lano a pohybujete se v horolezeckém terénu, vyžadujte jako zákazníci a to i u cestovní kanceláře osobu způsobilou-horského vůdce UIAGM a adekvátní počet osob vzhledem k cílům akce.

Co zahrnuje cena za akci?

Cena zahrnuje:

 • služby horského vůdce UIAGM
 • organizační zajištění akce na místě
 • zapůjčení chybějícího lezeckého vybavení
 • pojištění storna.

Cena nehrnuje:

 • ubytování a stravu (cca 150 EUR za pobyt)
 • letenku Praha - Marakéš a zpět
 • půjčení auta a transport na území Maroka (cca 12tis.CZK celkem/3 nebo 4 dle počtu účastníků)
 • cestovní pojištění.

Jaké pojištění doporučujete?

Nejvhodnější je pojištění/členství Alpenverein. Pokud jej nemáte, můžete zařídit u nás a využijete jej tak po celý rok. Nabízíme také pojištění Uniqa na tzv."nepojistitelné" sporty pod vedením UIAGM horského vůdce.

Kde budeme ubytovaní a jaké jsou další služby?

Budeme bydlet v penzionu Auberge Cavaliers v oblasti oázy Tizgui v dojezdné a dochodné vzdálenosti od soutězky. Ubytování a stravu si účastníci platí na místě.

Co mám udělat, abych se mohl zúčastnit akce?

Pošlete přihlášku formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cestovní smlouvu a další potřebné informace. Zálohu je potřeba zaplatit do 10 dnů od uzavření smlouvy převodem na účet. Doplatek za akci dle instrukcí v cestovní smlouvě.

Máte zájem o tuto akci v dalších obdobích?

Vzhledem k situaci COVID-19 jsou zahraniční akce pro rok 2020 s otázkou. Pokud ale máte zájem o zorganizování akce v dalších obdobích, neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi vaše představy prodiskutujeme a zařadíme vás do našich plánů.

Jak si vybrat lezecké vybavení?

Zvažujete, jak nejlépe vybrat lezecké vybavení? Obraťte se na profesionály Hanibal, ověřeného prodejce, co umí poradit!
Mám zájem o akci: Lezení v Maroku  Expedice a treky » další akceSkály » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa