CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Ledovcový VHT kurz v Alpách s UIAGM horským vůdcem

Na co se můžete těšit?

Komplexní výuka pohybu po ledovci.

Praktický nácvik v různých terénech.

Ukázková ledovcová túra.

Rakousko

47.4922617, 13.5838175


22. - 26. 6. 2024


Víťa Novák, Josef Šimůnek, Jan Hais, Ladislav Petráš


14 900,- (při počtu 5-6 účastníků)

 

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Jak získat větší jistotu při pohybu po ledovci? Jak si naplánovat bezpečnou túru v horách?

Výcvik pohybu v horách je určen pro všechny, kteří chtějí umět naplánovat ledovcovou túru a naučit se základním principům pohybu po ledovci. Jak vytáhnout svého parťáka z trhliny, udělat si jistící stanoviště na sněhu a zastavit pád cepínem. Trénuje se na různých terénech: sníh, led, skála a mix. Kurz probíhá blokově 5 dní a je určen pro začátečníky i pokročilé.  Součástí je jeden den ukázkové túry.

Ledovcové VHT kurzy probíhají v atraktivních ledovcových oblastech: Dachstein, Granatspitzgruppe a Silvretta. V roce 2024 se bude předběžně konat na Oberwalderhutte.

Zajímá vás jiné datum? Nebo jste celá skupina? Neváhejte nás kontaktovat a sjednejte si termín.

Co potřebuji vědět?

Pro koho je akce určena?

Tato akce je určena pro začátečníky i pokročilé. Pro všechny, kteří chtějí získat jistotu při pohybu v horách. Pohybovat se budeme ve sněhových, ledovcových, skalních a mixových terénech.

Jak velká je skupina?

Při výuce se intenzivně zaměříme na nácvik v praxi a individuálními přístupu. Skupinka má maximálně 6 účastníků na jednoho horského vůdce UIAGM. Pro uskutečnění zájezdu minimálně 5 účastníků. Každý horský vůdce UIAGM respektuje při své práci obvyklé počty hostů na laně vzhledem k místní lokalitě, túře a typu pořádané akce. Dále vzhledem k celkové garanci bezpečnosti, náročnosti terénu, dále k fyzickým a mentálním schopnostem hostů. Aktivní horský vůdce se prokazuje platnou mezinárodní licencí UIAGM se zaplaceným ročním poplatkem. Pokud se účastníte jakékoliv akce, kde je k postupu nutné lano a pohybujete se v horolezeckém terénu, vyžadujte jako zákazníci, a to i u cestovní kanceláře, osobu způsobilou, horského vůdce UIAGM, který zvolí adekvátní počet osob vzhledem k cílům akce. Dle evropských zákonů je HORSKÝ vůdce s platnou licencí UIAGM jedinou osobou, která smí vodit své hosty po ledovcích.

Jaký je program?

Program probíhá 5 dní a je předem upřesněn v závislosti na zkušenostech skupiny nebo dle individuálních požadavků.
 • 1.den: ráno odjezd z Čech, příjezd do Rakouska, výstup na chalupu, ubytování, odpoledne a večer – zahájení, úvodní informace k bezpečnosti, teorie k vybavení,
 • 2.den: pohyb po sněhu ledovci (bez maček, s mačkami, s cepínem, s hůlkami), zastavování pádů jednotlivce, jištění přes cepín apod., sestup slaněním, večer – teorie, štandy,
 • 3.den: příprava na túru po ledovci, zásady pohybu, jištění skupiny, chytání pádů, vytahování z trhliny, večer – teorie, plánování túry,
 • 4.den: ukázková túra (dle přípravy plánu z předchozího dne), doplněná radami a hodnocením, večer – teorie počasí,
 • 5.den: dopoledne – závěrečné opakování získaných dovedností (pohyb a jištění v ledu, jistící stanoviště), odpoledne – sestup do údolí, odjezd do Čech.

Co zahrnuje cena za akci?

Cena 14 900,- (5-6 účastníků)

Cena zahrnuje:

 • vedení horského vůdce UIAGM
 • organizační zajištění akce na místě
 • pojištění storna

Cena nezahrnuje:

 • ubytování a stravu
 • dopravu
 • cestovní pojištění.

Jaké pojištění doporučujete?

Pojištění/výhodné roční členství Alpenverein. Nabízíme také pojištění Uniqa na tzv."nepojistitelné" sporty pod vedením UIAGM horského vůdce.

Kde budeme ubytovaní?

Budeme bydlet na chatě Adamek, polopenze s ubytováním AV cca 50 Euro/os/noc, více na www.adamek.at . V dalších oblastech na Rudolfshütte nebo Oberwalderhütte.

Jak se dopravím na akci?

A) Autem guida  - např. sraz s Víťou Novákem v Plané nad Lužnicí a odjezd společně jedním autem na místo výcviku, odjezd ráno v 5.00h. Náklady na cestu podle skutečného stavu hradí účastníci. V případě dalších oblastí je sraz dle domluvy s příslušným guidem. B) Autem hosta - je potřeba dle místa domluvy nabrat guida. Náklady hradí účastníci.
Mám zájem o akci: Ledovcový VHT kurz v Alpách s UIAGM horským vůdcem  Alpy » další akceSníh » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa