CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Výstup na Mont Blanc s horským vůdcem UIAGM

Na co se můžete těšit?

Výstup na nejvyšší horu Alp.

Pohled na alpské vrcholy z výšky 4810 metrů nad mořem.

Náročný fyzický výkon.

Zasloužený odpočinek a atmosféra v Chamonix.

Francie

Chamonix

45.8326753, 6.8651661


léto 2024 JIŽ DNES OBJEDNÁVKY!


Josef Šimůnek, Jan Hais, Ladislav Petráš...


34 500,- Kč/os. (2 účastníci na guida)
61 500,- Kč/os. (1 účastník na guida)

Pokud jste se rozhodli, vydat se s námi na nejvyšší horu Alp – Mont Blanc, připravte se na fyzicky náročnější túru. Dostat se na vrchol 4810 metrů nad mořem a rozhlédnout se po okolních alpských vrcholech, však stojí za to.

Jako nezbytnou součástí výstupu vnímáme aklimatizaci. Abyste si zvykli na řídký vzduch, podnikneme před samotným výstupem na vrchol aklimatizační túry.

Na vrchol Mont Blanc je s námi možné vystoupit dvěma způsoby:

 • Přes Dôme du Goûter – obtížnost PD– Jedná se o nejfrekventovanější letní cestu na vrchol Mont Blancu. Východisko je v Chamonix nebo Saint Gervais. Ve vrcholový den se vyráží z chaty Goûter 3 817 m n. m. nebo nebo Tete Rousse 3 167 m n.m.
 • Přes Aiguille du Midi – obtížnost PD+. Naše oblíbená cesta sleduje hřeben, na němž se nacházejí další významné vrcholy masivu Mont Blancu – Mont Blanc du Tacul a Mont Maudit. I proto je přezdívaná Cesta tří Mont Blanců. Východiskem je koncová stanice lanovky Aiguille du Midi v Chamonix v nadmořské výšce 3 842 metrů. Jedná se o technicky náročnější cestu, ale stále jí řadíme mezi snadné výstupy. Horský vůdce má maximálně 1 klienta.

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

 

UPOZORNĚNÍ: pro výstup přes Gouter je potřeba objednávat výstupy na danou sezónu do konce října před nadcházející sezónou! Chaty jsou obsazené krátce po spuštění rezervačního systému v listopadu. Již teď bereme objednávky na rok 2023!

Co potřebuji vědět?

Pro koho je akce určena?

Pro výstup na Mont Blanc byste měli disponovat skvělou fyzickou kondicí ( např.být schopni ujít 20km v jednom "zátahu"), mít zkušenosti s chůzí na mačkách v kombinovaném terénu (skála, sníh, ledovec).

Jaký je program?

 • 0.den – přesun na místo
 • 1.den - aklimatizační túra
 • 2.den - výstup na horskou chatu
 • 3.den - výstup na Mt.Blanc
 • 4.den- sestup a odjezd/případně rezervní den

Jak velká je skupina?

Maximálně 2 osoby na horského vůdce UIAGM přes Dôme du Goûter. Přes Aiguille du Midi maximálně 1 osoba na horského vůdce.

Kde se spí?

Spí se na horských chatách ve společných noclehárnách. Postele mají dvě deky a polštář - vezměte si vlastní vložku do spacáku. Sociální zařízení je společné. Ubytování s polopenzí stojí od 50 do 120 € / osoba / noc (s Alpenvereinem o cca 10 € méně). Platí se na místě chataři. V Chamonix v apartmánu nebo v kempu.

Co s sebou?

Sebou vybavení na ledovec (mačky, cepín, sedák, helmu, 2x HMS karabinu). Co nemáte, domluvíme se. Nahoře bude panovat zima. Takže nezapomeňte teplé a nepromokavé oblečení, kulicha a rukavice. Alespoň dvoje. Pořádné pohorky, batoh (cca 30l), sluneční brýle, termosku a hlavně pojištění.

Co zahrnuje cena za akci?

Cena zahrnuje:

 • vedení horského vůdce UIAGM
 • organizační zajištění akce na místě
 • pojištění storna.

Cena nezahrnuje:

 • ubytování v apartmánu a na horských chatách, strava
 • jízdné lanovky
 • náklady vůdce (ubytování, strava, doprava a další výdaje spojené s vedením akce). Tyto výdaje hradí klient.
 • vlastní doprava, je potřebné vzít guida sebou. Případně se domluvíme na zařízení dopravy
 • cestovní pojištění.

Co mám udělat, abych se mohl zúčastnit akce?

Pošlete přihlášku formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cenovou nabídku a cestovní smlouvu a další potřebné informace. Zálohu je potřeba zaplatit do 10 dnů od uzavření smlouvy převodem na účet. Doplatek za akci dle instrukcí v cestovní smlouvě.
Mám zájem o akci: Výstup na Mont Blanc s horským vůdcem UIAGM  Alpy » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa