CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Rakousko Alpy – na treku v rozkvetlém pohoří Hochschwabu

Na co se můžete těšit?

Třídenní putování vápencovým pohořím Hochschwab

Výstup na Brandstein 2003m

Domácí příjemná atmosfér místních salaší

Rozkvetlá alpská květena

Rakousko

47.6008136, 14.9827022


Na objednávku


průvodce Pavlína Housová


5900,-/os. (skupina min. 6 osob)

Vydejte se s námi na třídenní trek v západní části v pohoří Hochschwab v Rakousku. Součástí našeho alpského přechodu rakouských Alp bude výstup na 2003 m vysoký vrchol Brandstein, který je jednou z nádherných dominant této části pohoří.

Hochschwab je překrásné pohoří na východě rakouského Štýrska. Zdánlivě nedobytné vápencové stěny Alp se strmě zvedají z hlubokých dolin, nahoře však mnohé překvapí reliéf vápencových plošin. Čeká nás nádherná alpská hřebenovka po travnatých stráních Rakouska a mezi vápencovými kotliči a s překrásnou alpskou flórou.

Třídenní putování začíná i končí u Zeleného jezera, které je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů ve Štýrsku. Zvláštností jezera je jeho smaragdově zelená barva, která je dána skálou masivu Hochschwab. Putování lze na přání prodloužit o 1 den s výstupen na Ebenstein 2123m.

Na programu jsou túry trvající převážně 7 hodin s převýšením do 1500 m. Trek je náročností 2/5. Na několika málo místech se nacházejí strmější úseky. Výstup na Brandstein není technicky náročný. Spí se na salaších (jde se na lehko) nebo brzy na jaře ve stanu. Treky průvodcujeme v malých skupinkách do 6 osob.

 

Tento přechod rakouských Alp je ideální pro seznámení se s klasickou alpskou vysokohorskou turistikou a pro otestování vaší fyzické kondice.

 

 

Co potřebuji vědět?

Jaký je program?

1.den: ráno odjezd z Čech, příjezd do Rakouska, ubytování ve vesničce Tragöss-Oberort – zahájení, úvodní informace k túře • 2.den: příjezd po mýtné silnici do údolí Tragöss Tal. Výstup do sedla Laming Sattel. Pokračování cesty směrem k hoře Frauenmauer, návštěva jeskyně. Pokračování cesty k salaším Pfaffing Alm. • 3.den: Výstup na horu Brandstein, sestup zpět na planinu. Pokračování cesty k salaším Baernsbodenalm. • 4.den: Pokračování cesty k salaším Sonnschien Alm. Odpočinek s pivkem u chaty. Sestup do údolí., návrat k autu na parkovišti. Odjezd.

Pro koho je túra určená a jak je náročná?

Túra je vhodná pro začínající i pokročilé turisty, kteří mají chuť vydat se na vícedenní horský přechod a jsou příznivci vysokohorské turistiky. Túra je mírně náročná. Místy se vyskytují exponovanější úseky. Výstup na Brandstein vede suťovým polem. Túra je vhodná i pro zdatné děti, které rády chodí a vydrží 6 hodinové túry. Rodinnou skupinku objednáváme zvlášť.

Co cena zahrnuje?

Cena zahrnuje: • vedení průvodcem • organizace akce na místě.Cena nezahrnuje: • dopravu na místo akce • ubytování a strava • cestovní pojištění.

Kde budeme ubytovaní?

První noc doporučujeme ve vesničce Tragöss-Oberort v apartmánech nebo v kempu, jehož součástí je přírodní koupaliště. Další dvě noci na místních salaších nebo ve stanech, pokud by byl začátek jarní sezóny.

Jak se dopravím na akci?

Autem průvodce - např. sraz v Liberci nebo dle domluvy a odjezd společně jedním autem na místo výcviku, odjezd ráno. Náklady na cestu podle skutečného stavu hradí účastníci. Autem hosta - je potřeba dle místa domluvy nabrat průvodce. Náklady hradí účastníci.
Mám zájem o akci: Rakousko Alpy – na treku v rozkvetlém pohoří Hochschwabu  Alpy » další akceExpedice a treky » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa