CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Rakousko Alpy – na treku v rozkvetlém pohoří Hochschwabu

Na co se můžete těšit?

Třídenní putování vápencovým pohořím Hochschwab

Výstup na Brandstein 2003m

Domácí příjemná atmosfér místních salaší

Rozkvetlá alpská květena

Rakousko

47.6008136, 14.9827022


22. - 25. 6. 2023 obsazeno


průvodce Pavlína Housová


4900,-/os. (skupina min. 6 osob)

Vydejte se s námi na třídenní trek v západní části v pohoří Hochschwab v Rakousku. Součástí našeho alpského přechodu rakouských Alp bude výstup na 2003 m vysoký vrchol Brandstein, který je jednou z nádherných dominant této části pohoří.

Hochschwab je překrásné pohoří na východě rakouského Štýrska. Zdánlivě nedobytné vápencové stěny Alp se strmě zvedají z hlubokých dolin, nahoře však mnohé překvapí reliéf vápencových plošin. Čeká nás nádherná alpská hřebenovka po travnatých stráních Rakouska a mezi vápencovými kotliči a s překrásnou alpskou flórou.

Třídenní putování začíná i končí u Zeleného jezera, které je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů ve Štýrsku. Zvláštností jezera je jeho smaragdově zelená barva, která je dána skálou masivu Hochschwab. Putování lze na přání prodloužit o 1 den s výstupen na Ebenstein 2123m.

Na programu jsou túry trvající převážně 7 hodin s převýšením do 1500 m. Trek je náročností 2/5. Na několika málo místech se nacházejí strmější úseky. Výstup na Brandstein není technicky náročný. Spí se na salaších (jde se na lehko) nebo brzy na jaře ve stanu. Treky průvodcujeme v malých skupinkách do 6 osob.

 

Tento přechod rakouských Alp je ideální pro seznámení se s klasickou alpskou vysokohorskou turistikou a pro otestování vaší fyzické kondice.

 

 

Co potřebuji vědět?

Jaký je program?

1.den: ráno odjezd z Čech, příjezd do Rakouska, ubytování ve vesničce Tragöss-Oberort – zahájení, úvodní informace k túře • 2.den: příjezd po mýtné silnici do údolí Tragöss Tal. Výstup do sedla Laming Sattel. Pokračování cesty směrem k hoře Frauenmauer, návštěva jeskyně. Pokračování cesty k salaším Pfaffing Alm. • 3.den: Výstup na horu Brandstein, sestup zpět na planinu. Pokračování cesty k salaším Baernsbodenalm. • 4.den: Pokračování cesty k salaším Sonnschien Alm. Odpočinek s pivkem u chaty. Sestup do údolí., návrat k autu na parkovišti. Odjezd.

Pro koho je túra určená a jak je náročná?

Túra je vhodná pro začínající i pokročilé turisty, kteří mají chuť vydat se na vícedenní horský přechod a jsou příznivci vysokohorské turistiky. Túra je mírně náročná. Místy se vyskytují exponovanější úseky. Výstup na Brandstein vede suťovým polem. Túra je vhodná i pro zdatné děti, které rády chodí a vydrží 6 hodinové túry. Rodinnou skupinku objednáváme zvlášť.

Co cena zahrnuje?

Cena zahrnuje: • vedení průvodcem • organizace akce na místě.Cena nezahrnuje: • dopravu na místo akce • ubytování a strava • cestovní pojištění.

Kde budeme ubytovaní?

První noc doporučujeme ve vesničce Tragöss-Oberort v apartmánech nebo v kempu, jehož součástí je přírodní koupaliště. Další dvě noci na místních salaších nebo ve stanech, pokud by byl začátek jarní sezóny.

Jak se dopravím na akci?

Autem průvodce - např. sraz v Liberci nebo dle domluvy a odjezd společně jedním autem na místo výcviku, odjezd ráno. Náklady na cestu podle skutečného stavu hradí účastníci. Autem hosta - je potřeba dle místa domluvy nabrat průvodce. Náklady hradí účastníci.
Mám zájem o akci: Rakousko Alpy – na treku v rozkvetlém pohoří Hochschwabu  Alpy » další akceExpedice a treky » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa