CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Lezení pod Dachsteinem – Adamek Hütte

Na co se můžete těšit?

Magické vápno v lezečkách

Vícedélkové cesty ve vysokohorských podmínkách

Tůra po Gosau ledovci, lezení ledu, technika a orientace ve stěně

Příjemná horská atmosféra Adamek Hütte

Rakousko

Dachstein

47.4922617,13.5838175


červen - září 2020

Víťa Novák


22 100,- os. (2 účastníci)
42 900,- (1 účastník)

Okolí chaty Adamek v dachsteinském masívu poskytuje lezecké terény všech obtížností a vyniká výbornou kvalitou vápence.

Vše je umocněno okolním prostředím Gosauského ledovce. Čekají nás vysokohorské podmínky při lezení vícedélkových cest. Naučíte se, jak se orientovat ve stěně, při nástupu do horolezecké cesty, vychutnáte si pocity při přelezení cesty a výstup na vrchol a samozřejmě také bezpečný sestup. To vše v prostředí vápencového terénu a ve výškách okolo 2.400 m. n. m v okolí chaty. Pobyt je doplněn ještě lezením v ledu a ledovcovou tůrou.

Neváhejte nás kontaktovat a sjednejte si termín.

Co potřebuji vědět?

Pro koho je akce určena?

Pro mírně pokročilé lezce. NUTNÉ znalosti základů horolezectví. OBTÍŽNOST: 2-3, přičemž 2. středně těžká - kondice pro 8-9 hodin pohybu denně. Převýšení 1500 m denně. Pokud si nejste jistí, můžete si objednat testovací den.

Jak velká je skupina?

Při výuce se velmi zaměřujeme na nácvik v praxi a individuálními přístupu, proto skupinka má maximálně 2 účastníky na jednoho horského vůdce UIAGM. Každý horský vůdce UIAGM respektuje při své práci obvyklé počty hostů na laně vzhledem k místní lokalitě, tůře a typu pořádané akce. Dále vzhledem k celkové garanci bezpečnosti, náročnosti terénu a fyzickým a mentálním schopnostem hostů. Aktivní horský vůdce se prokazuje platnou mezinárodní licencí UIAGM se zaplaceným ročním poplatkem. Pokud se účastníte jakékoliv akce, kde je k postupu nutné lano a pohybujete se v horolezeckém terénu, vyžadujte jako zákazníci a to i u cestovní kanceláře osobu způsobilou-horského vůdce UIAGM a adekvátní počet osob vzhledem k cílům akce.

Jaký je program?

ČT: sraz dle dohody, odjezd do Gosau, nástup k chatě Adamek 4-6 hodin. Pá, So: výcvik - lezení v okolí chaty cesty obtížnosti 4-6 UIAA. Ne: dopolední kratší lezecká cesta, sestup do Gossau k aktu, odjezd domů.

Co zahrnuje cena za akci?

Cena zahrnuje:

  • služby horského vůdce UIAGM
  • organizační zajištění akce na místě
  • zapůjčení chybějícího lezeckého vybavení
  • pojištění storna.

Cena nezahrnuje:

  • ubytování a stravu
  • dopravu
  • cestovní pojištění.

Jaké pojištění doporučujete?

Nejvhodnější je pojištění/členství Alpenverein. Pokud jej nemáte, můžete zařídit u nás a využijete jej tak po celý rok. Nabízíme také pojištění Uniqa na tzv."nepojistitelné" sporty pod vedením UIAGM horského vůdce.

Kde budeme ubytovaní?

Budeme bydlet na chatě Adamek, polopenze s ubytováním AV cca 50 Euro. více na www.adamek.at .

Jak se dopravím na akci?

Jsou 2 varianty: A) Autem guida - sraz v Plané nad Lužnicí a odjezd společně jedním autem na místo výcviku, odjezd ráno v 5.00h. Do Plané ze směru např. od Prahy se dostanete vlakem, busem, vlastním autem-možné ponechat na zahradě guida. Náklady na cestu podle skutečného stavu hradí účastníci. B) Autem hosta - je potřeba dle místa domluvy nabrat guida. Náklady hradí účastníci.
Mám zájem o akci: Lezení pod Dachsteinem – Adamek HütteAlpy » další akceSkály » další akce

SPOLUPRACUJEME

festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenverainCMGAAIRpro

© archa