CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ
Kurz lezení, základy jištění a bezpečnost pohybu na skále v Rakousku na Adamek chatě v 4000 Alpách s horským vůdcem UIAGM Víťou Novákem. Outdoor vybavení od Pieps, ABS, Skitrab, Edelrid.

Lezení pod Dachsteinem – Adamek Hütte

Na co se můžete těšit?

Magické vápno v lezečkách.

Vícedélkové cesty ve vysokohorských podmínkách.

Túra po Gosau ledovci, lezení ledu, technika a orientace ve stěně.

Příjemná horská atmosféra Adamek Hütte.

Rakousko

Dachstein

47.4922617, 13.5838175


červen - září 2024 na vaše přání


Víťa Novák


35 500,- os. (2 účastníci)
58 500,- (1 účastník)

Okolí chaty Adamek v dachsteinském masívu poskytuje lezecké terény všech obtížností a vyniká výbornou kvalitou vápence.

Vše je umocněno okolním prostředím Gosauského ledovce. Čekají nás vysokohorské podmínky při lezení vícedélkových cest. Naučíte se, jak se orientovat ve stěně, při nástupu do horolezecké cesty, vychutnáte si pocity při přelezení cesty a výstup na vrchol a samozřejmě také bezpečný sestup. To vše v prostředí vápencového terénu a ve výškách okolo 2.400 m. n. m v okolí chaty. Pobyt je doplněn ještě lezením v ledu a ledovcovou tůrou.

Neváhejte nás kontaktovat a sjednejte si termín.

Co potřebuji vědět?

Pro koho je akce určena?

Pro mírně pokročilé lezce. NUTNÉ znalosti základů horolezectví. OBTÍŽNOST: 2-3, přičemž 2. středně těžká - kondice pro 8-9 hodin pohybu denně. Převýšení 1500 m denně. Pokud si nejste jistí, můžete si objednat testovací den.

Jak velká je skupina?

Při výuce se velmi zaměřujeme na nácvik v praxi a individuálními přístupu, proto skupinka má maximálně 2 účastníky na jednoho horského vůdce UIAGM. Každý horský vůdce UIAGM respektuje při své práci obvyklé počty hostů na laně vzhledem k místní lokalitě, túře a typu pořádané akce. Dále vzhledem k celkové garanci bezpečnosti, náročnosti terénu a fyzickým a mentálním schopnostem hostů. Aktivní horský vůdce se prokazuje platnou mezinárodní licencí UIAGM se zaplaceným ročním poplatkem. Pokud se účastníte jakékoliv akce, kde je k postupu nutné lano a pohybujete se v horolezeckém terénu, vyžadujte jako zákazníci, a to i u cestovní kanceláře, osobu způsobilou-horského vůdce UIAGM a adekvátní počet osob vzhledem k cílům akce.

Jaký je program?

ČT: sraz dle dohody, odjezd do Gosau, nástup k chatě Adamek 4-6 hodin. Pá, So: výcvik - lezení v okolí chaty cesty obtížnosti 4-6 UIAA. Ne: dopolední kratší lezecká cesta, sestup do Gossau k aktu, odjezd domů.

Co zahrnuje cena za akci?

Cena zahrnuje:

 • služby horského vůdce UIAGM
 • organizační zajištění akce na místě
 • zapůjčení chybějícího lezeckého vybavení
 • pojištění storna

Cena nezahrnuje:

 • ubytování a stravu
 • dopravu
 • cestovní pojištění

Jaké pojištění doporučujete?

Nejvhodnější je pojištění/členství Alpenverein. Pokud jej nemáte, můžete zařídit u nás a využijete jej tak po celý rok. Nabízíme také pojištění Uniqa na tzv."nepojistitelné" sporty pod vedením UIAGM horského vůdce.

Kde budeme ubytovaní?

Budeme bydlet na chatě Adamek, polopenze s ubytováním AV cca 50 Euro. více na www.adamek.at .

Jak se dopravím na akci?

Jsou 2 varianty: A) Autem guida - sraz v Plané nad Lužnicí a odjezd společně jedním autem na místo výcviku, odjezd ráno v 5.00h. Do Plané ze směru např. od Prahy se dostanete vlakem, busem, vlastním autem-možné ponechat na zahradě guida. Náklady na cestu podle skutečného stavu hradí účastníci. B) Autem hosta - je potřeba dle místa domluvy nabrat guida. Náklady hradí účastníci.

Co mám udělat, abych se mohl zúčastnit akce?

Pošlete přihlášku formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cenovou nabídku a cestovní smlouvu a další potřebné informace.

Jak si vybrat lezecké vybavení?

Zvažujete, jak nejlépe vybrat lezecké vybavení? Obraťte se na profesionály Hanibal, ověřeného prodejce, co umí poradit!
Mám zájem o akci: Lezení pod Dachsteinem – Adamek Hütte  Alpy » další akceSkály » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa