CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Kilimanjaro – Machame route a 3 dny Safari

Na co se můžete těšit?

Výstup na nejvyšší horu „střechu afriky“ Tanzánie

5 vegetačních pásem a ledovec Furtwangler na vrcholu

Cesta Machame známá jako “Whisky”

Krásné scenérie a východ slunce nad africkým kontinentem

Výlet a spaní na Safari a neskutečné zážitky

Tanzanie

-3.0764083, 37.3539986


20. 9. - 2. 10. 2024


/průvodce Pavlína Housová


od 89 000,-/os. (5 a více účastníků) Machame + 3 dny Safari a Kikuletwa hot spring

Vystoupejte s námi na nejvyšší horu Tanzánie a celého afrického kontinentu – Mt. Kilimandžáro, 5895 m n.m.

Čeká vás východ slunce na vrcholu Uhuru, jak se také Kilimanžáru přezdívá ve Svahilštině. Uhuru znamená svoboda a na střeše Afriky se cítit svobodně určitě budete.

Výstup na vrchol Kilimandžáro je jedním z nejkrásnějších treků na světě a vy se vydáte trasou Machame, která slibuje nejkrásnější panoramata a nejlepší aklimatizaci, což je jedna z nejdůležitějších podmínek úspěchu. Nocleh v kempech.

Trek na vrchol Mt. Kilimandžáro představuje náročnější výstup a je vhodný pro aktivní lidi, kteří mají dobrý zdravotní stav a jsou fit. Trasa Machame je jednou z cest s nejvyšší pravděpodobností úspěchu dosažení vrcholu díky výborné aklimatizaci, kdy “jdete vysoko, ale spíte nízko”. Cesta vede 5ti podnebnými pásmy a slibuje nejkrásnější výhledy a panoramata.

Co potřebuji vědět?

Jaký je program zájezdu?

  • Den 1-2: Odlet z Evropy, přílet do Tanzánie, na mezinárodní letiště Kilimanžáro. Imigrační formality, transfer na ubytování a odpočinek. Ubytování v Moshi, na úpatí Kilimanžára Den 3: První výstupový den: První den výstupu, nocleh kemp Machame - trasa Machame Gate 1.640 m - Machame kemp 2.645 m, doba chůze 5-7 hodin. Přejezd k bráně Machame, vyplněním nezbytných formalit a poté začnete s vaším průvodcem postupně stoupat. Nosiči půjdou před vámi, aby postavili stany a uvařili vám večeři, až dorazíte do kempu Machame. Většina trasy vede tropickým lesem, kemp Machame se nachází na rozhraní tropického lesa a alpinské zóny. Následuje odpočinek a večeře. Den 4: Druhý den výstupu, nocleh kemp Shira – trasa Machame kemp 2645m – Shira kemp 3850m, doba chůze 4-6 hodin. Strmější cesta skrz horské alpinské pásmo. Výhled na kužel kráteru Kibo a také sousední sopky Mt.Meru. Den 5: Třetí den výstupu, nocleh kemp Barranco – trasa Shira kemp 3850m do Barraco kemp 3948 m, doba chůze 5-7 hodin. Přes vřesoviště k lávové věži Dračí zub 4642 m. Nejdelší, zato aklimatizační den, kdy ve fázi dne klesáte do Barranco kempu. Den 6: Čtvrtý den výstupu, nocleh kemp Barafu 4681 m, doba chůze 8-10 hodin. Traverz k Baranco wall do Karanga kempu a dále do kempu Barafu, kde vás čeká brzká večeře, protože následující den vás čeká výstup na vrchol. Den 7: Pátý den výstupu, vrchol a sestup, nocleh kemp Mweka. Doba chůze 6-8 hodin na vrchol a 5-8 hodin do kempu. Technicky je stoupání relativně jednoduché; nejnáročnější částí je však velká nadmořská výška. Odměnou vám bude východ slunce nad africkým kontinentem a dechberoucí scenérie. Den 8: Šestý den sestup, nocleh Moshi Den 9-11: Safari Den 12: Odjezd nebo rezervní den nebo přesun na Zanzibar Strava při výstupu je velmi bohatá a různorodá a je formou plné penze. Nemusíte mít vůbec obavy, že by jí bylo málo. Váš kuchař bude připravovat jídlo pouze pro vás /vaší skupinu a v potaz se berou samozřejmě i vegetariáni nebo různé alergie (na to se vás zeptá průvodce předem). Ubytování během výstupu je stanech (nikoli vlastních, ale pronajatých), společné sociální zařízení. Vlastní spacák nutný.

Co je zahrnuto v ceně?

Cena zahrnuje:

 • Vedení českým národním horským průvodcem nebo UIMLA
 • Organizace na místě
 • Ubytování Moshi: 3 noci v 3* hotelu
 • Výstup na Mt.Kilimandžáro: 5 nocí v kempu (pronajaté stany, společné soc.zařízení)
 • Transport z Moshi k Machame a zpět do Moshi
 • Stravování:Moshi: hotel se snídaní Mt.Kilimandžáro: plná penze
 • vstupy do národních parků: během výstupu na Mt. Kilimandžáro
 • Výstup na Mt. Kilimandžáro - místní tým, plat všech členů výpravy (průvodce, nosiči, kuchař), záchranářské poplatky (vyžadované parkem), poplatek za kempy, pronajaté stany a kempové vybavení
 • 3 dny Safari
 • Vstupné do Kikuletwa hotspring

Cena nezahrnuje:

 • Letenka
 • Vizum do Tanzánie (50 USD/os, platba po příletu)
 • Ostatní stravování ve městech
 • Ostatní dopravu
 • Spropitné pro místní tým (místní průvodci, nosiči, kuchaři a řidiči, celkem cca 250-300 USD/účastník)
 • Vstup do masajské vesnice
 • Zanzibar
 • Cestovní/storno pojištění
 • Očkování proti žluté zimnici
 • Vlastní spacák
 • Výstup na Mt.Meru
 

Jak se můžu objednat? V jakém termínu?

V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme si termín a společně detaily.

Lze do akce zahrnout výstup na Mt.Meru a návštěva Zanzibaru?

Ano. Napište nám vaše požadavky a akci přizpůsobíme.
 

Lze jet jenom na Safari nebo naplánovat individuální zájezd dle mého očekávání?

Ano, je to možné. Běžně individuálním klientům zařizujeme zájezd dle jejich přání, např. 1 den výlet do podhůří Kilimanjara, Safari a Zanzibar. Zájezdy přizpůsobujeme také našim malým dětským účastníkům zájezdu.
 
Mám zájem o akci: Kilimanjaro – Machame route a 3 dny Safari  Expedice a treky » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa