CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Kilimanjaro – Machame route a 1 den Safari

Na co se můžete těšit?

Výstup na nejvyšší horu „střechu afriky“ Tanzánie

5 vegetačních pásem a ledovec Furtwangler na vrcholu

Cesta Machame známá jako “Whisky”

Krásné scenérie a východ slunce nad africkým kontinentem

Výlet na Safari

Tanzanie

-3.0764083, 37.3539986


polovina června - polovina března
termín dle vaší objednávky

/průvodce


od 69 600,-/os. (6 a více účastníků)

Vystoupejte s námi na nejvyšší horu Tanzánie a celého afrického kontinentu – Mt. Kilimandžáro, 5895 m n.m.

Čeká vás východ slunce na vrcholu Uhuru, jak se také Kilimanžáru přezdívá ve Svahilštině. Uhuru znamená svoboda a na střeše Afriky se cítit svobodně určitě budete.

Výstup na vrchol Kilimandžáro je jedním z nejkrásnějších treků na světě a vy se vydáte trasou Machame, která slibuje nejkrásnější panoramata a nejlepší aklimatizaci, což je jedna z nejdůležitějších podmínek úspěchu. Nocleh v kempech.

Trek na vrchol Mt. Kilimandžáro představuje náročnější výstup a je vhodný pro aktivní lidi, kteří mají dobrý zdravotní stav a jsou fit. Trasa Machame je jednou z cest s nejvyšší pravděpodobností úspěchu dosažení vrcholu díky výborné aklimatizaci, kdy “jdete vysoko, ale spíte nízko”. Cesta vede 5ti podnebnými pásmy a slibuje nejkrásnější výhledy a panoramata.

Co potřebuji vědět?

Jaký je program zájezdu?

  • Den 1-2: Odlet z Evropy, přílet do Tanzánie, na mezinárodní letiště Kilimanžáro. Imigrační formality, transfer na ubytování a odpočinek. Ubytování v Moshi, na úpatí Kilimanžára Den 3: První výstupový den: První den výstupu, nocleh kemp Machame - trasa Machame Gate 1.640 m - Machame kemp 2.645 m, doba chůze 5-7 hodin. Přejezd k bráně Machame, vyplněním nezbytných formalit a poté začnete s vaším průvodcem postupně stoupat. Nosiči půjdou před vámi, aby postavili stany a uvařili vám večeři, až dorazíte do kempu Machame. Většina trasy vede tropickým lesem, kemp Machame se nachází na rozhraní tropického lesa a alpinské zóny. Následuje odpočinek a večeře. Den 4: Druhý den výstupu, nocleh kemp Shira – trasa Machame kemp 2645m – Shira kemp 3850m, doba chůze 4-6 hodin. Strmější cesta skrz horské alpinské pásmo. Výhled na kužel kráteru Kibo a také sousední sopky Mt.Meru.Den 5: Třetí den výstupu, nocleh kemp Barranco – trasa Shira kemp 3850m do Barraco kemp 3948 m, doba chůze 5-7 hodin. Přes vřesoviště k lávové věži Dračí zub 4642 m. Nejdelší, zato aklimatizační den, kdy ve fázi dne klesáte do Barranco kempu.Den 6: Čtvrtý den výstupu, nocleh kemp Barafu 4681 m, doba chůze 8-10 hodin. Traverz k Baranco wall do Karanga kempu a dále do kempu Barafu, kde vás čeká brzká večeře, protože následující den vás čeká výstup na vrchol.Den 7: Pátý den výstupu, vrchol a sestup, nocleh kemp Mweka. Doba chůze 6-8 hodin na vrchol a 5-8 hodin do kempu. Technicky je stoupání relativně jednoduché; nejnáročnější částí je však velká nadmořská výška. Odměnou vám bude východ slunce nad africkým kontinentem a dechberoucí scenérie.Den 8: Šestý den sestup, nocleh MoshiDen 9: Volný den v Moskhi Den 10: Odjezd nebo přesun na Zanzibar Strava při výstupu je velmi bohatá a různorodá a je formou plné penze. Nemusíte mít vůbec obavy, že by jí bylo málo. Váš kuchař bude připravovat jídlo pouze pro vás /vaší skupinu a v potaz se berou samozřejmě i vegetariáni nebo různé alergie (na to se vás zeptá průvodce předem). Ubytování během výstupu je stanech (nikoli vlastních, ale pronajatých), společné sociální zařízení. Vlastní spacák nutný.

Co je zahrnuto v ceně?

Cena zahrnuje:

 • Vedení českým horským vůdcem UIAGM/průvodcem UIMLA
 • Organizace na místě
 • Ubytování Moshi: 4 noci v 3* hotelu
 • Výstup na Mt.Kilimandžáro: 5-6 nocí v kempu (pronajaté stany, společné soc.zařízení)
 • Transport z Moshi k Machame a zpět do Moshi
 • Stravování:Moshi: hotel se snídaníMt.Kilimandžáro: plná penze
 • vstupy do národních parků: během výstupu na Mt. Kilimandžáro
 • Výstup na Mt. Kilimandžáro - místní tým, plat všech členů výpravy (průvodce, nosiči, kuchař), záchranářské poplatky (vyžadované parkem), poplatek za kempy, pronajaté stany a kempové vybavení
 • 1 den Safari 

Cena nezahrnuje:

 • LetenkaVizum do Tanzánie (50 USD/os, platba po příletu)
 • Ostatní stravování
 • Ostatní dopravu
 • Spropitné cca 220 USD
 • Zanzibar
 • Cestovní pojištění
 • Očkování proti žluté zimnici, které je povinné (cena cca 1300 Kč)
 • Vlastní spacák
 

Jak se můžu objednat? V jakém termínu?

V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme si termín a společně detaily.
     
Mám zájem o akci: Kilimanjaro – Machame route a 1 den SafariExpedice a treky » další akce

SPOLUPRACUJEME

festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenverainCMGAAIRpro

© archa