CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Jednodenní lezení ledů v Krkonoších s horským vůdcem UIAGM

Na co se můžete těšit?

Ledová atmosféra Krkonoš

Lezení ledu v Labském dole nebo na našem ledopádu na Chatě Výrovce

Nácvik lezeckých technik s UIAGM horským vůdcem

Česká republika

Krkonoše

50.715383,15.680589


každý čtvrtek ve 2. pol. ledna - březen (dle stavu ledu)

Josef Šimůnek


3 500 Kč při počtu 2 účastníků
3 100 Kč při počtu 3-4 účastníků

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Rádi byste si vyzkoušeli lezení ledů? Chtěli byste zdokonalit své lezecké dovednosti?

Nabízíme vám jednodenní lezení s UIAGM horským vůdcem v Labském dole a nebo na našem ledopádu na Chatě Výrovce.

Na ledu je možno vybrat vhodné lezecké linie různých náročností. Zaměříme se na nácvik lezeckých technik, jak u začátečníků, tak u pokročilých vyzkoušíme náročnější lezecké linie. Nutnou znalostí je jištění spolulezce a také základy práce s lanem a slaňování. Pokud tyto dovednosti nezvládáte můžeme vám zajistit výcvik na lezecké stěně.

Co potřebuji vědět?

Pro koho je akce určena?

Lezení je určeno hlavně těm, kteří již mají nějakou zkušenost s lezením obecně. Na ledu je možno vybrat vhodné lezecké linie různých náročností. Akce je určena i pro zkušené ledoborce, kteří se chtějí zdokonalit v jistících technikách a postupu lezeckého družstva.

Co je obsahem dne?

Lezení s horním jištěním na ukloněných až kolmých ledech. Obtížnost bude volena dle schopnosti účastníků a aktuálních ledových podmínek. Nácvik správné techniky lezení v ledu. Ukázka budování štandů a slaňovacích stanovišť (ze šroubů, Abalakovy hodiny, ledová „hruška“).

Jak velká je skupina?

Ledy lezeme od 1 osoby do max. 4 osob na jednoho horského vůdce UIAGM. Pro zájemce jednotlivce je stanovena individuální cena.

Co musím umět?

Je nezbytností znát jištění spolulezce, základy práce s lanem a slaňování. Pokud si nejste jistí, nebojte se s námi to probrat.

Co s sebou?

Povinné vybavení

 • Potřebujete sedák
 • jistítko (karabinu HMS + jistítko) - všechen ostatní materiál (šrouby, expresky, lano) bude mít horský vůdce UIAGM. Pokud nemáte vlastní cepíny a mačky, dejte nám vědět a domluvíme se.
 • Nezapomeňe na lezeckou přilbu
 • Pokud se rozhodnete pro ledolezení na Chatě Výrovce, můžete využít vybavení z test centra pod značkou GRIVEL.

Oblečení

 • Na sebe (kromě klasického vrstvení, které necháváme na každém účastníkovi).
 • nepromokavé kalhoty a bundu
 • rukavice (ideální tenké, na ně teplé, lyžařské nebo ledolezecké)
 • pevné kožené pohory nebo skelety. Důležitou částí vybavení na lezení ledopádů je obuv. Musíme mít obuv kompatibilní s upevněním maček a s vhodnou tvrdostí podešve, která umožňuje postoj na předních hrotech maček. Pro lezení ledopádů lze použít i skialpovou obuv či horolezecké skelety
 • dále šátek (pod přilbu)
 • přilbu
 • lyžařské brýle

S sebou

 • náhradní rukavice
 • základní lékárničku
 • termosku s horkým nápojem, svačinu
 • teplé oblečení (péřovou vestu nebo bundu jako izolaci na jištění)
 • kvalitní rukavice pro lezení ledopádů, palčáky jsou nevhodné

Jak se dostanu k ledům?

Labský důl: Ledy jsou vzdáleny cca 5 km od parkoviště ve Špindlerově mlýně u sjezdovky Medvědín. Cesta vede nejvíce po upravené trase bežkařské „Buď Fit“, poslední část pak vede přes Labe a terénem k vlastnímu nástupu k ledům. Dá se k nim dojet nejlépe na skialpových lyžích. V krajním případě se dají použít běžky (pak je to trochu náročnější v závěrečných partiích) nebo sněžnice (ty jsou zase pomalejší než lyže). Chata Výrovka: ledopád je přímo na chatě. Stačí si tedy objednat dopravu z Pece pod Sněžkou nebo přijít po svých na Výrovku. Na Chatě Výrovka máme k dispozici testovací centrum lezeckého materiálu firmy Grivel.

Mohu se domluvit i na jiný termín?

Obvykle je led správně "natečený" tak od poloviny ledna. Když je dobrá sezona, leze se klidně do posledního března. Termíny v reakci na stav ledu a aktuální klimatické podmínky můžeme aktualizovat. Pokud vám nevyhovují nabídnuté dny (čtvrtek), pomůžeme vám u UIAGM guida najít jiný lépe vyhovující termín.

Co zahrnuje cena za akci?

Cena zahrnuje výuku horského vůdce UIAGM případné zapůjčení ledolezeckého vybavení (cepíny, mačky) lana pojištění storna
Mám zájem o akci: Jednodenní lezení ledů v Krkonoších s horským vůdcem UIAGMLedy a mixy » další akce

SPOLUPRACUJEME

festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenverainCMGAAIRpro

© archa