CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Ferratový kurz Bechyně na Táborsku pro začátečníky i pokročilé

Na co se můžete těšit?

Ferratové cesty a stoupání po skále

Pocit bezpečí na ocelovém laně s horským vůdcem za zády

Naučíme se praktické tipy pro lezení zajištěných cest

Ferratu si můžete užít celá rodina. Vemte sebou i děti

Česká republika

Táborsko

49.28612,


22. - 23.5. 2021
29. - 30.5. 2021
12. - 13.6. 2021
19. - 20.6. 2021

Víťa Novák


3 500,- Kč

 

Láká vás stoupání po skále a rádi byste vyrazili na ferratu? Absolvujte s námi dvoudennní kurz na ferratě. Naučíme vás vše potřebné, abyste mohli příště vyrazit sami nebo s námi absolvovat těžší kousky.

Lužnické údolí se stalo malým ferratovým Eldorádem díky dvěma postaveným ferratám v Táboře a v Bechyni. Kurz je zaměřen na seznámení se základními dovednostmi, potřebnými ke zdolávání železných cest nejen u nás, ale i v Alpách. Seznámíte se s vybavením, technikou lezení, jištění a případnou záchranou. Naučíte a vyzkoušíte si základní skalní lezení.

Program:

1den: sraz v Táboře v Prvním lomu v 9,00 hod., seznámení s programem, převzetí výbavy na lezení, teoretický a praktický výcvik na via ferratě v Prvním lomu a na okolních skalkách v lužnickém údolí pod Táborem. Řešení krizových situací, slaňování, pohyb ve skalním terénu. Celý den 9,00 hod. začátek, s přestávkami konec cca. 17,00 hod.

2den: v 9,00 hod přesun autem do Bechyně na via ferratu, přelezení této ferráty, trénink lezení, slaňování a řešení krizových situací na skalách u bývalého kempu Jiskra. V 16 hod ukončení a přesun na bydlení, rozloučení.

 

Počet osob: minimálně 2 – max 4

 

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Co potřebuji vědět?
  Povinné vybavení: spaní v RD/300,-Kč/noc/kompletní vybavení. Vlastní spacák.   Lokalita: skalní oblasti Táborska, Jižní Čechy   Místo srazu: Tábor, parkoviště u Prvního lomu vedle bufetu „U Ježka“   Počet osob min 2  – max 4   V ceně zahrnuto: práci horského vůdce UIAGM, zapůjčení potřebného materiálu a případně lezeček. Metodický materiál. Doprava během výcviku(Táborsko do 30km).   Potřebné dovednosti: kondice pro tuto fyzickou aktivitu.
Mám zájem o akci: Ferratový kurz Bechyně na Táborsku pro začátečníky i pokročiléSkály » další akce

SPOLUPRACUJEME

festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenverainCMGAAIRpro

© archa