CK Himalaya
Česká asociace horských vůdců
VYUŽIJTE NAŠICH ZKUŠENOSTÍ

Nepál – Everest trek s vyhlídkovým letem vrtulníkem

Na co se můžete těšit?

Osmitisícovky jako na dlani.

Návštěva Everest Base campu.

Meditační a okouzlující atmosféra kláštera Tengboche.

Šerpské vesnice a život místních lidí.

Nepál

27.6889469, 86.7307483


září/říjen duben/květen termín dle vaší objednávky pro individuální skupinyNa vyžádání dle počtu účastníků.

 

Everest trek v Nepálu je jednou z nejoblíbenějších turistických tras pro turisty, kteří cestují do regionu Everest. Zejména pro ty, kteří milují objevování buddhismu a jeho skrytých pokladů, bude velmi osobním budhistickým zážitkem návštěva klášteru Tengboche.

Obecně lidé navštěvují toto izolované a osamělé území Nepálu, aby se osvobodili od vystresované mysli. Pohostinnost lidí kolem kláštera okouzlí takovým způsobem, že přicházejí znovu a znovu a tvoří si v srdci po celou dobu života srdečné vzpomínky na Nepál.

Cesta do Tengboche začíná 35 minutovým letem z Káthmándú do Lukly. Poté trek pokračuje do krásného údolí zvaného údolí Dudh Koshi s cílem dostat se do nejnavštěvovanějšího města v regionu Namche Bazaar.

Následně se pokračuje v cestě do krásného kláštera Tengboche, místa obklopeného himálajskými lesy, které je v divočině považováno za posvátné a bohaté. Je také místem, odkud spatříme nejen Everest, ale i další nádhernou horu Ama Dablam.  Pak se vrací zpět do Namche a vyhlídkovým letem vrtulníkem  přes Everest base camp a okolní osmitisícovky nakonec do Lukly.

Na trek jezdíme v malých skupinách!

Začněte objevovat svět Himalájí.

 

Co potřebuji vědět?

Jaký je program zájezdu?

 • 1. den: Přílet do Kathmandu – ubytování v hotelu
 • 2. den: Tipy na prohlídku města - Boudhanath jedna z největších a nejznámějších budhistických stup na světě, Pashupatinath hindu klášter a obřadní místo pro kremace, Durbar Square původní královský palác.
 • 3. den: Kathmandú - Lukla (2.800m) Let 40 min – Phakding (2600m) - Ranní transfer na letiště, let do Lukly.
 • 4. den: Lukla – Monzo (2.825m) - Zamíříme na sever, abychom se připojili k hlavní stezce v Chablungu a potom podél Dudh Koshi do Ghat. Projdeme vesnicí Phakding a pokračujeme po stezce na sever až do údolí do Benkaru. Překročíme řeku ještě jednou a projdeme Chomoa, místo japonského zemědělského projektu.
 • 5. denMonzo - Namche Bazaar (3.440m) - Krásné vyhlídky na Mt. Everest i Ama Dablam.
 • 6. den: Namche Baazar aklimatizace (3.440m) - Abychom se aklimatizovali na získanou nadmořskou výšku a řidší vzduch, strávíme den v Namche Bazaar. V tomto městě je několik kvalitních restaurací, hotelů, chat, obchodů, směnáren, internetových kaváren a pekařství, také největší v regionu Everestu. Navštívíme nedaleké muzeum známé pro své tradiční artefakty, které ukazují kulturu Šerpy. Vydáváme se také na letiště Syangboche, odkud můžeme vidět obohacující výhledy na ohromující východ a západ slunce nad himálajským panoramatem.
 • 7. den: Namche Baazar – Tengboche (3.860m) - Vyšplhejte se nad podkovu, Namche, a získejte první skutečné výhledy na himálajské vrcholy: Mt. Ama Dablam dominuje panoramatu, když znovu sestoupíme do Dudh Koshi a obědváme v Phungitenga (3 247 m), než vystoupáme do kláštera Tengboche (3 867 m). Nachází se na travnatém pahorku a je obklopen horami. Tengboche může oprávněně prohlásit, že je to jedno z nejlepších světových krásných míst. Na východě jsou Ama Dablam a Khagtega a na severu Mt. Everest, Lhotse a Nuptse. Na jihu Thamserku a West Kongde jsou také vidět. Klášter stojí za návštěvu..
 • 8.den: Prohlídka vrtulníkem na Everest Base camp a návrat do Lukly (2840 m - 1–2 hodiny) - Dnes ráno čekáme na vrtulník, abychom vyrazili malebným letem do tábora Everest Base a okolních hor. Na palubu vrtulníku v Namche začíná naše heli tour. U Everestu budeme létat mezi mohutnými himálajskými giganty: Ama Dablam [6856m], Thamserku [6608m] Kantega [6685m], Lhotse [8501m], Nuptse [7879m] se vstupem do západního tábora Mount Everest. Kde zůstaneme chvíli a fotíme, než odjedeme zpět do Lukly.
 • 9.den: Lukla – Katmandu - Ráno odlet do Kathmandu.
 • 10.den: Tip na výlet v okolí Katmandu - Návštěva Bhaktapuru, Changu Narayan Temple ze 4.století chráněn UNESCO, Swayambhunath – „Opičí klášter.“
 • 11.den: Katmandu odlet

Co je zahrnuto v ceně?

Cena zahrnuje:

 • Veškerý servis a stravu na treku včetně plné penze v průběhu treku v dobrých místních lodgích (v Nepálu jsou běžné náklady za jídlo cca 1500,- Kč/den)
 • NOSIČE (běžná cena 30 USD/den)
 • Ubytování se snídaní v Káthmandú, přepravu z letiště do hotelu a zpět
 • Letenku Ramechhap (případně Kathmandu) - Lukla - Ramechhap (případně Kathmandu) a poplatky za taxi na letiště
 • Heli tour Tengboche – EBC - Lukla
 • Vstup do Sagarmatha National Park
 • Český a lokální průvodce, sirdara a kuchaře, nosiče a jaky, pojištění pro sirdara a kuchaře, zdravotní vybavení, v případě potřeby umíme a zajišťujeme záchranu vrtulníkem, koordinace s pojišťovnou.

Cena nezahrnuje:

 • Vstupní vízum 50 USD
 • Letenku a letištní taxy z Prahy do Káthmandú a zpět (možno přiobjednat)
 • Stravování a nápoje v restauracích v Káthmandú a na treku (mimo penze)
 • Náklady spojené se záchranou
 • Volitelný program v Káthmandú.

Jak se můžu objednat? V jakém termínu?

V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme společně termín a detaily.

Chci zařídit jen logistiku s místním průvodcem. Je to možné?

Ano, obraťte se na nás. Cena v základní službě se pohybuje pro skupinu od 4 účastníků od 2590 USD/os.
Mám zájem o akci: Nepál – Everest trek s vyhlídkovým letem vrtulníkem  Expedice a treky » další akce

  Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

  přijmout všenastavitodmítnout

  SPOLUPRACUJEME

  festival Banff World Tourskialpinistické vybavení SKI TRABABS avalanche airbagElevenateChata VýrovkaAlpenvereinCMGAAIRpro

  © archa